Esame laimingi, nes gyvename prie jūros
Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Palangos gyventojai yra vieni laimingiausių žmonių Lietuvoje. To priežastis – jūra!
Mokslininkai teigia, kad žmonės, gyvenantys prie jūros ar kito didelio vandens telkinio yra laimingesni ir sveikesni. Tyrimai rodo, kad pajūrio gyventojams jūra suteikia begalę sveikatos privalumų kūnui ir sielai, tokių kaip sumažėjęs streso ir nerimo lygis, stipresnis laimės jausmas, žemesnis kraujospūdis. Pastebima, kad žmonės, gyvenantys prie jūros, yra fiziškai aktyvesni, dažniau sportuoja.
Vandens terapeutai vis dažniau prabyla, kad gyvenimas prie jūros padeda gydyti tokias psichologines ligas, kaip potrauminio streso sutrikimas, priklausomybės, nerimo priepuoliai ar autizmas. Taip pat skatina kūrybiškumą, padeda lengviau užmegzti romantinius santykius.
KODĖL GYVENANTYS PRIE JŪROS YRA LAIMINGESNI?
- Spalva
Vadovaujantis spalvų psichologija, vandens spalva suteikia atpalaiduojamąjį efektą smegenims. Įrodyta, kad jūros mėlynumas ir dangaus žydrumas atpalaiduoja geriau nei pusdienis spa.
- Vanduo – pagrindinis žmogaus elementas.
Žmogaus kūną sudaro apie 60% vandens. Nieko keisto, kad tiek fiziškai tiek psichologiškai prie vandens mes jaučiamės puikiai. Be to, smegenys yra užprogramuotos pozityviai reaguoti į vandenį, nes vanduo yra pagrindinis išgyvenimo šaltinis.
- Natūralus masažas
Jūros vanduo yra prisotintas magniu, kuris atpalaiduoja raumenis. Turėdami galimybę bet kada įšokti į jūrą, pajūrio gyventojai reguliariai papildo magnio atsargas. Kuo labiau atsipalaidavęs mūsų kūnas, tuo laimingesni ir žvalesni jaučiamės patys. Bet to, šviežias, druskingas pajūrio oras labai naudingas plaučiams, gydo odą bei sumažina alergijas.
- Nemokama terapija
Moksliškai įrodyta, kad buvimas prie jūros sumažina stresą, todėl prie jūros gyvenantys žmonės gali bet kada nueiti pas nemokamą „gydytoją“ ir atstatyti savo psichologinę sveikatą.
- Nemokama sporto salė
Remiantis statistiniais duomenimis, pajūrio gyventojai daug dažniau užsiima įvairiomis fizinėmis veiklomis. Pasivaikščiojimai, vandens sportas, bėgiojimas pajūriu, žaidimai paplūdimyje, važinėjimas dviračiu. Visos šios veiklos skatina hormono anandamido, atsakingo už pozityvumą, sintezę. Sportuojant, žmogaus organizme išsiskiria hormonai irisinas, atsakingas už neuronų gamybą, endorfinas ir serotoninas, suteikiantys malonumo jausmą bei gerą nuotaiką.
Jau daug amžių žmonės eina prie jūros, ieškodami ramybės, atsipalaidavimo, malonumo. Džiugu, kad šiandien galime teigti, jog jūra atneša naudą mūsų fizinei, psichinei ir emocinei sveikatai, remdamiesi moksliniais tyrimais. Žinodami tai, galime drąsiai teigti, kad gyvename geriausioje Lietuvos vietoje ir galime džiaugtis jūros teikiamais privalumais.
Informaciją parengė:
Bernarda Galinauskė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ugdymo įstaigose