Kino terapija padės Palangos moksleiviams pažinti mitybos sutrikimų turinčius žmones
Pasaulyje egzistuoja apie 400 psichoterapijos rūšių. Psichoterapinį poveikį gali turėti ne tik knygos, muzika, bendravimas, bet ir filmai. Manoma, kad žiūrintys, kaip filmo veikėjai išgyvena įvairias skausmingas emocijas, turi galimybę viską stebėti iš šalies išvengdami realaus patyrimo! Filmas tarsi veidrodis atspindi, kas vyksta mūsų viduje. Mes galime pamatyti gilumines savo problemas bei pradėti jas spręsti.
Filmus galima žiūrėti, kai mus kankina koks nors neišsprendžiamas klausimas, kai mes kankinamės nerasdami atsakymo, kas vyksta mūsų sieloje. Kinoterapija padeda, kai mes žiūrėdami filmą kokia nors svarbia mums tema, matome įvairiausius savo problemos sprendimo scenarijus.
Filmų pagal tam tikras temas peržiūra, padeda mums aptikti ir įvardinti savo problema.
Kino terapija gali padėti esant:
- depresijai,
- baimėms,
- vienatvei,
- priklausomybėms,
- įkyrioms mintims ir būsenoms,
- valgymo sutrikimams,
- tuštumos jausmui,
- skausmui, netekčiai,
- gyvenimo nesėkmėms bei krizėms,
- neryžtingumu.
Filmas perduoda paslėptą prasmę, todėl labai svarbu suprasti, ką mumyse pažadina filmas – senas nuoskaudas, nusivylimus, savęs sumenkinimą, jausmą, kad nieko negalima pakeisti…. ar filmas žadina norą gyventi, keistis, kurti, žadina adekvatų realybės suvokimą, viltį.
Filmas kiekvienam žiūrovui gali suteikti vilties ir optimizmo.
Įdomu ir tai, kad žiūrėdami filmą, kuris atitinka mūsų situaciją, emociškai susitapatiname su veikėjais ir mums lengviau pasiryžti kažką keisti asmeniniame gyvenime.
Remdamasis gerąja Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro patirtimi, kurios metu Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su medijų edukacijos ir tyrimų centru „Meno avilys“, inicijavo virtualią erdvę „Panevėžio projekcijos“, Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su “Meno aviliu”, suteikia galimybę Palangos miesto aštuntų klasių moksleiviams nuotoliniu būdu, nemokamai pažiūrėti filmą “Mano sesutė”. Nuo balandžio 29 – os dienos moksleiviams išdalinti 152 peržiūrų kodai, kuriuos įvedę kino platformoje, moksleiviai turi galimybę pažiūrėti filmą nuotoliniu būdu per 48 valandas.
Filmas „Mano sesutė“ apie mitybos sutrikimus. Dvylikametę Stelą kankina rimtos problemos – kaip išmokti bučiuotis? Juk reikia būti pasiruošusiai, kai išdrįsi į pasimatymą pakviesti dailiojo čiuožimo trenerį! Čiuožti taip elegantiškai kaip vyresnei sesei Katjai jai nepavyksta, bet Stelai tai nė motais: kam rūpi, jei porą kartų nugriuvai ant užpakalio? Valiūkiškai mirktelėti akį žaviajam treneriui – daug rimtesnis išbandymas! Katjos rūpesčiai kitokie: ar galima šiandien valgyti traškučių, o gal geriau nubėgti dar vieną kilometrą? Juk artėja varžybos. Kiekvieną dieną suvalgomo maisto porcijos vis mažėja, bet Katja tai kruopščiai slepia nuo šeimos. Paslaptį netyčia sužino mažoji Stela. „Būdama paauglė turėjau valgymo sutrikimų. Šiuo filmu norėjau atskleisti, ką reiškia būti maža mergaite, kuriai tenka susidoroti su didele įtampa ir visuomenės spaudimu elgtis ir atrodyti pagal tam tikrus standartus. Sutikusi daugybę talentingų, gražių merginų, sergančių anoreksija, supratau, kad privalau sukurti šį filmą“, – sako režisierė Sanna Lenken.
Ši kinoterapija skirta Tarptautinei dienai be dietų paminėti (gegužės 6 d.). Tikimės, jog tai gali padėti moksleiviams geriau suprasti nuo mitybos sutrikimų kenčiančius žmones arba pamatyti savyje glūdinčias problemas.
Valgymo sutrikimų linija – ČIA.
Informaciją parengė:
Daiva Bartašienė
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Informacija parengta Lietuvos medicinos bibliotekos duomenimis.