Pasivaikščiokime!
Vaikščiojimas yra natūrali ir mums gyvybiškai būtina fizinė veikla. Moksliniais tyrimais įrodytas teigiamas ėjimo poveikis sveikatai. Norint padidinti savo fizinį aktyvumą galime tiesiog daugiau vaikščioti!
Vaikščiojimas skatina kūrybiškumą
Pasivaikščiojimo metu ir trumpai po jo padidėja žmogaus kūrybingumas.
Vaikščiojimas mažina psichologinę įtampą
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad asmenys kurie daugiau vaikšto, turi žemesnį psichologinės įtampos lygį. Smegenys patiria būseną panašią į meditaciją, kai vaikštoma po vaizdingas erdves. Todėl rekomenduojama dažniau pasivaikščioti po parkus, miškus ar sodus.
Vaikščiojimas mažina kraujospūdį
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad 30 min. greito ėjimo sumažina arterinį kraujospūdį. Taip pat vaikščiojimas aktyvuoja organizmo veiklą. Jei nuolat jaučiate nuovargį ar silpnumą, nevenkite žemo intensyvumo fizinių pratimų ar tiesiog pasivaikščiojimo. Moksliškai įrodyta, kad ši paprasta fizinė veikla gali padidinti subjektyvų energijos lygį iki 20 proc. Ir sumažinti nuovargį iki 65 proc. Taip pat vaikščiojimas gerina nuotaiką. Moksliniu tyrimu nustatyta, kad kuo daugiau laiko žmonės prasėdi automobilyje, tuo prastesnė tampa jų psichologinė būsena. 10 min. greito ėjimo gali šiek tiek ją pagerinti. Taigi daugiau fizinio aktyvumo – daugiau emocinės pusiausvyros.
Vaikščiojimas padeda dirbti
Moksliniai tyrimai parodė, kad žmonės, kurie dirbo specialiai įrengtose darbo vietose su galimybe žingsniuoti vietoje, tapo mažiau dirglūs, jautė didesnį pasitenkinimą darbu.
Vaikščiojimas teigiamai stimuliuoja emocinę sistemą
Nustatyta, kad kasdienis 30-45 min. intensyvus pasivaikščiojimas skatina imuninę sistemą.
Vaikščiojimas mažina cukraus kiekį kraujyje
Moksliniais tyrimais nustatyta, kad pasivaikščiojimas po kiekvieno valgio gali sumažinti cukraus kiekį net iki 24 val. Todėl tiems, kurių padidėjęs cukraus kiekis kraujo plazmoje, ypač naudinga po deserto – pasivaikščioti.
Ilgas vaikščiojimas ypač naudingas vyresnio amžiaus žmonėms, jis teigiamai veikia ne tik fizinę sveikatą, bet gerina atmintį.
Gera sveikata yra didžiausias malonumas. Rūpinkimės ja..!
Informaciją parengė:
Indrė Steponavičienė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
El. p. aktyvumas@palangosvsb.lt
Informacija parengta remiantis Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro medžiaga.