Prieš lipdami į vandenį įsitikinkime, ar maudytis saugu
Šešios Palangos maudyklos, atitinkančios vandens kokybės reikalavimus
Šių metų gegužės 27 d. Palangos maudyklose atlikti vandens kokybės tyrimai pripažino ŠIUOS paplūdimius atitinkančiais reikalavimus: paspaudę nuorodą galite pamatyti vandens kokybės tyrimo rezultatus http://www.smlpc.lt/lt/aplinkos_sveikata/maudyklos/klaipedos_apskrities_maudyklu_vandens_kokybe_2019_m.html
- Palangos bendrojo
- Palangos ties Botanikos parku
- Palangos moterų
- Palangos Šventosios
- Palangos Šventosios moterų
- Rąžės upės žiočių.
Vandens kokybės tyrimai šiose vietose atliekami kas dvi savaites (iki rugsėjo 15 d.).
Informacija apie šių tyrimų rezultatus ir vandens kokybę turi būti skelbiama informaciniuose stenduose paplūdimiuose, savivaldybių interneto svetainėse, vietinėje spaudoje.
Prieš maudantis rekomenduojame susirasti šiuos duomenis, išsiaiškinti, ar pasirinktame paplūdimyje maudytis saugu ir tik tada mėgautis vėsiomis Baltijos jūros bangomis.
Mėlynoji vėliava – vienam iš Palangos paplūdimių
Tam, kad paplūdimys būtų apdovanotas Mėlynąja vėliava, savivaldybės ir paplūdimius prižiūrinčios tarnybos turi įgyvendinti nemažai vandens kokybės, aplinkosaugos švietimo ir informavimo, aplinkosaugos valdymo, saugumo ir paslaugų tarptautinių reikalavimų (iš viso atsižvelgiama net į 29 kriterijus!)
Palangos paplūdimys ties Botanikos parku šiais metais pasipuošė šia vėliava!
Palangos paplūdimiai saugomi pajūrio gelbėtojų
Besilankančius Palangos pajūryje saugo pajūrio gelbėtojai. Postuose, kurių kurorto paplūdimiuose iš viso įrengta 17, bus budima iki rugsėjo 1 d.
Taip pat su gelbėtojais kiekvieną dieną nuo rytinių valandų iki pavakarių budės policijos pareigūnas, kuris užtikrins taisyklių laikymąsi (pažeidėjams bus surašomi protokolai).
Maudytis negalima: jei esate apsvaigęs nuo alkoholio, pervargęs, perkaitęs ar blogai jaučiatės; jei šalta (vandens temperatūra mažesnė nei 14°C); tamsiu paros metu; ką tik pavalgius (palaukite mažiausiai pusvalandį); valgant, kramtant kramtomąją gumą; jeigu artėja audra; JEI PAPLŪDIMYJE IŠKELTA RAUDONA VĖLIAVA!
Ištikus nelaimei: kaip suteikti pirmąją pagalbą skęstančiajam?
Įtardami, kad žmogus skęsta, nedelsdami skambinkite numeriu 112 ir šaukitės aplinkinių pagalbos. Įsitikinę, kad patiems saugu eiti į vandenį ir šalia nėra gelbėtojų, pasistenkite iškelti skenduolį iš vandens.
Svarbu! Skęstantis žmogus dažniausiai nešaukia pagalbos ir nemojuoja rankomis (kaip mes įsivaizduojame), nes negali įprastai kvėpuoti. Jis gali žiopčioti, vemti, kosėti, švokšti. Skęstantis žmogus chaotiškai kiloja į šonus ištiestas rankas, taško vandenį. Suaugusieji taip gali išsilaikyti iki minutės, o vaikai – tik iki 20 sekundžių. Dėl to svarbu kuo greičiau skęstantįjį pastebėti.
NELAIMĖS ATVEJU SKAMBINKITE PALANGOS GELBĖJIMO TARNYBAI TEL. 1509
Pirmos pagalbos skendusiajam seka:
Išlikite budrūs net poilsiaudami!
SAUGAUS POILSIO PAJŪRYJE LINKI PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS!
Informaciją parengė:
Agnė Leonavičiūtė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Tel. 8 624 57998
El. p. stiprinimas@palangosvsb.lt