Mokymai tėvams
Indrė Gaudiešiutė. Mama, laiminga moteris, lektorė, kviečia į 3 paskaitų ciklą tėvams, auginantiems vaikus.
2024 m. balandžio 15, 24, 25, pradžia 17.30 val. (trukmė 2 val. 30 min.)
Jau daugiau kaip 10 metų dalinuosi žiniomis, o tuo pačiu mokausi pati, bendraudama su tėvais, poromis. Temos kuriose mėgaujuosi – paauglystė, finansinis raštingumas, pozityvus bendravimas poroje, šeimoje, tarp kolegų. Tikrai nežinau visų atsakymų, neturiu sprendimų visoms situacijoms. Susitikimuose kviečiu bendrauti, klausti, dalintis, diskutuoti. Tuomet ateina atsakymai, kurie tinka būtent Jums. Tikiu, kad kiekvienas klausimas, situacija turi mažiausiai 148 galimybes, atsakymus, sprendimus. Reikia tik skirti laiko jų radimui.
Susitikimų temos:
Pozityvus bendravimas šeimoje. Pastebėjote, kad supykus, susierzinus kolegai ar kartu keliaujančiam viešuoju transportu žmogui, žodžius renkame dėmesingiau, nei supykę namuose… nors čia artimiausieji ir mylimiausieji. Taip, namuose būname be kaukių, tokie kokie esame. Ir čia turime vieną, o gal net kelis “bet”. Apie tuos “bet”, apie konkrečias situacijas ir kalbėsime šiame susitikime.
Greičiausiai tai nebus paskaita, o pokalbis, kurį aš – Indrė, moderuosiu. Kurio metu pasidalinsiu tuo, ką pati esu išbandžiusi, ko mokausi, ką esu išmokusi.
Jau daugiau kaip 10 metų vedu seminarus, paskaitas šeimoms, poroms. Konsultuoju individualiai.
Šių susitikimų tikslas – dalintis, atrasti bent vieną dalyką, kurį norėsis keisti savo artimiausioje aplinkoje, o jei daugiau ir jei pavyks – gal norėsis vėl susitikti ir pasidalinti.
Emocinės ir amžiaus tarpsnių krizės. Kaip išgyventi patiems ir padėti vaikams. Amžiaus tarpsnių krizės, prasideda nuo metų ir tęsiasi iki … dabar Taip, mes augame, keičiamės, kinta mūsų poreikiai ir tai kelia iššūkius. Kaskart mokomės naujų dalykų, kaskart praleidus pamoką, patiriame ir mokomės kitos krizės/pamokos metu.
Mokomės, įgyjame patirties ir situacinėse krizėse – kai įsimylime, kai gimsta vaikai, kai sušlubuoja tėvų sveikata, kai įsigyjame šunį, keičiame darbo vietą. O jei vienu metu namuose kelios krizės – po džemperio kapišonu pasislėpusi paauglystė, gyvenimo prasmės pasigendanti amžiaus vidurio krizė ir, kad nebūtų paprasta pirma klasė mažiausiajam bei karjeros pokyčiai mamai.
Kaip tada? Kartą viena bičiulė paklausė – “pasakyk, juk tai baigsis taip?” Iš tikro ne… ateis nauja situacija, naujas amžiaus tarpsnis.
Susitikimo metu panarpliosime kaip tos krizės atrodo iš vidaus, kokia jų eiga, paieškosime būdų, kaip jas išgyventi geriausiu būdu ir kodėl kinų hieroglifas reiškiantis žodį “krizė” susideda iš dviejų: pavojus ir galimybė. Taip, patyrinėsime, kokios tos galimybės, kai atrodo, kad nėra jokių.
Finansinis raštingumas. Kada kaip ir kodėl to mokyti vaikus. Sulaukiu klausimų apie kišenpinigius – duoti ar ne, jei duoti tai kiek, ar kontroliuoti kur išleidžia. Šią temą išskyriau atskirai, nes ji viena iš jautresnių temų. Susitikimo metu peržvelgsiu pagal amžiaus tarpsnius, kada vaikams ir kaip pasakoti apie finansus. Kodėl geriau, kad vaikai bankrutuotų iki 18 metų, gyvendami su tėvais, nei vėliau imdami greituosius kreditus.
Registracija
https://forms.gle/tAauWHDaEQDWwcHi6
Indrė Gaudiešiutė, Tel. +37069979263, Labdaros ir paramos fondas „Dienvidis“. Tel. +37069491354.